The Three Levels of Competition:

Grades K-2:    Innovation Challenge

1st Place        White Elementary, Lara Dodson, Group 3 (size 6)

2nd Place       Christa McAuliffe, Shirley Rose, Group 3 (size 25)

3rd Place        Christa McAuliffe, Shirley Rose, Group 2  (size 24)

4th Place        Christa McAuliffe, Shirley Rose, Group 2 (size 28)

5th Place        Christa McAuliffe, Shirley Rose, Group 1 (size 24)

Best Monetization     Isley Magnet, Darcie Rudd, group 3 (size 2)

Best Pitch                  Christa McAuliffe, Shirley Rose, Group 2 (size 24)

Most Creative            White Elementary, Lara Dodson, group 1 (size 7)

Best Product             Christa McAuliffe, Shirley Rose, Group 3 (size 27)

Grades 3-5:     Innovation Rally

1st Place       Isley Magnet, Darcie Rudd, Group 2 (size 2)

2nd Place     White Elementary, Mark Jamison, Group 2 (size 3)

3rd Place      Discovery Intermediate, Logan Brown, Group 1 (size 4)

4th Place      White Elementary, Mark Jamison, Group 3 (size 2)

5th Place      Woodland Health and Wellness Magnet, Petrina Parker, Group 1 (size 22)

Best Monetization    Riverside, Baxter Schmidt, Group 3 (size 3)

Best Pitch                 Christa McAuliffe, Shirley Rose, Group 2

Most Creative           Isley Magnet, Darcie Rudd, Group 5 (size 2)

Best Product            Bryant Opportunities, Jessica Padilla, Group 1 (size 9)

Grades 6-8:     Innovation Express

1st Place        Stucky Middle, Zach sims, Group 2 (size 3)

2nd Place       Stucky Middle, Aaron Kealy, Group 4 (size 4)

3rd Place        Mead Middle, Christin Covel, Group 1 (size 3)

4th Place         Horace Mann, Elayne Logan, Group 1 (size 3)

5th Place         Coleman Middle, Jesse Erb, Group 10 (size 3)

Best Monetization    Christa McAuliffe, Shirley Rose, Group 6 (size 3)   

Best Pitch                 Mayberry Middle, Adam Bosworth, Group 1 (size 1)

Most Creative           Mead Middle, Alexis Hernandez, Group 6 (size 3)

Best Product            Coleman Middle, Jesse Erb, Group 1 (size 3)